Фарба для розмітки доріг

4002,600

Clear

Яка фарба використовується для дорожньої розмітки

Фарба для розмітки доріг - це атмосферостійкий і швидковисихаючий матеріал, який відрізняється високою стійкістю до тертя, зносу, а також різним горючим речовинам. При нанесенні такої фарби утворюється міцне покриття, стійке до абразивного та механічного навантаження, перепадів температур. Воно дозволяє створити оптимальне зчеплення автомобільних шин з дорожнім покриттям і має завидну довговічність.

Емаль для розмітки доріг сохне дуже швидко. Після нанесення повне висихання досягається не більше 20 хвилин, після чого можна відновлювати транспортний рух. Такий ЛКМ демонструє високий рівень стійкості до розчинників та води.

фарба дорожня фото

Щільність нанесення фарби для розмітки доріг

Щільність нанесення розмічальної фарби в середньому становить до 1,6 г/с3, при коефіцієнті яскравості до 80%. Для Нанесення спеціальної фарби для розмітки доріг використовуються маркувальні машини або фарбопульти. Перед початком нанесення розмітки дорожнє полотно очищають від забруднень та знежирюють спецзасобами.

Переваги дорожньої фарби для розмітки доріг

У розмічальної фарби є низка незаперечних переваг:

 • стабільність складу матеріалу при зберіганні не менше 1 року;
 • високий коефіцієнт яскравості та світловідбиття для різних кольорів для розмітки;
 • підвищена зносостійкість покриття;
 • найкраща адгезія до різних типів дорожнього полотна;
 • відмінна стійкість до будь-яких атмосферних явищ.

Що можна фарбувати дорожньою фарбою

Переважно використовується така фарба для дорожньої розмітки автомобільних доріг, шосе, магістралей, проїзних частин, злітних смуг та ін. Також цей різновид ЛКМ використовується як фарба для паркінгів, закритих та відкритих паркувальних зон, бордюрів, підлоги у гаражі чи СТО. Розмічувальною фарбою можна фарбувати промислові підлоги або виконувати за її допомогою їх розмітку.

Фарба для розмітки бетонних підлог

Підходить фарба для розмітки бетонних підлог – при фарбуванні бетонної підлоги таким матеріалом, вдається отримати неймовірно міцне надійне покриття, яке тривалий час зберігатиме свої відмінні експлуатаційні та естетичні властивості.

Склад фарби для розмітки доріг

До складу входить суспензія пігментів та наповнювачів у розчині сополімеру вінілхлориду модифікованого еластомерами.

-Які фарби використовують для розмітки доріг? Склад? Чим вона відрізняється від класичної ЛКМ?

Зараз найбільшою популярністю користується фарба для нанесення розмітки на асфальті трьох основних типів:

 • Двокомпонентні склади – для виготовлення таких фарб використовуються інноваційні технології. Фарба поліакрилова для дорожньої розмітки у складі якої є світловідбиваючі компоненти, а також повністю відсутні розчинники. Такі склади вкрай економічно витрачаються 0,5 кг фарби на 1 м, але при цьому дозволяють нанести дуже довговічну розмітку, стійку до тертя, снігоприбиральної техніки, великого навантаження авто, атмосферних опадів;
 • Алкідні склади - відрізняються високою адгезією і зносостійкістю. Їх не можна наносити за допомогою розпилювального обладнання, проте ЛКМ на основі алкідних смол чудово зарекомендували себе під час створення розмітки на автомагістралях;
 • Акрилові склади – можуть використовуватися для нанесення розмітки на бетонні, нафтобітумні та асфальтовані дороги. Варто враховувати, що до повного висихання дані фарби чутливі до дії вологи після нанесення, тому працювати з ними потрібно лише за сухої погоди.

Світловідбивна фарба для дорожньої розмітки

Крім відмінностей по хімічному складу, фарба для відмітки доріг має унікальну здатність відбивати світло. Для вдосконалення світловідбивних характеристик у дорожні фарби для розмітки додають до 15% спеціальних компонентів, здатних відбивати світло фар.

Світловідбивна фарба для розмітки доріг зараз все активніше використовується для нанесення на автомагістралі, шосе, траси та дороги державного значення.

фарба дорожня світловідбиваюча

Технічні показники розмітника

Існує ряд технічних показників, яким повинні відповідати емалі для розмітки доріг. Саме вони визначають, яким чином матеріал виконуватиме своє пряме завдання. До цих показників відносять:

 • Хороша видимість на дорожньому покритті будь-якої доби незалежно від погодних умов;
 • Фарба дорожня має стійкість до різких перепадів температури повітря та основи дорожнього покриття, механічного тертя;
 • Відсутність впливу на зниження показників зчеплення автомобільних покришок з дорожнім полотном (в ідеалі фарба повинна, навпаки, покращувати зчеплення);
 • Швидке висихання, необхідне для оперативного відновлення автомобільного руху. При температурі повітря 20℃ середня швидкість висихання не повинна перевищувати 15 хвилин;
 • Довговічність і зносостійкість, що дозволяють розмітці витримувати інтенсивне навантаження авто на дорожнє покриття протягом не менше 3-5 років;
 • Найбільш економічна витрата матеріалу на один погонний метр дорожньої розмітки.

Колірні гами емалі

Зазвичай використовується фарба дорожня білого кольору. Однак, є ще три кольори для різних типів розмітки:

Червоний

Використовують для розмітки паркувань спецтехніки, вертолітних майданчиків, а також червоно-білої зебри.

фарба для дорожньої розмітки червона

Чорний

Для тимчасової зміни, перекриття існуючої розмітки. Також може використовуватись для нанесення вертикальної розмітки переходів.

дорожня фарба чорного кольору

Жовтий

Використовується для тимчасової розмітки, наприклад, під час ремонту автомобільних доріг, а також нанесення спецсимволів на парковках, під'їзних майданчиках тощо

фарба для дорожньої розмітки жовта

Помаранчевий

Так само як фарба дорожня жовта, наноситься тимчасово, для контрасту або для особливих видів покриття.

фарба розмітна дорожня помаранчева

Білий

Безперечним лідером є біла фарба для розмітки дороги. Її використовують для всіх типів дорожньої розмітки трас, шосе, автомагістралей інших автошляхів. Також варто відзначити, що фарба дорожня біла, ціна якої найдоступніша, є найбільш затребуваною відповідно.

фарба дорожня біла

Яка ціна фарби для дорожньої розмітки в Україні

При необхідності купити дорожню розміточну фарбу, необхідно звертати увагу на її склад (особливо на наявність світловідбиваючих компонентів), швидкість висихання, середню витрату, а також обсяг і країну виробника. Все це впливатиме на вартість розмітника. Вигідна ціна фарби для розмітки доріг на Вас чекає в нашому інтернет-магазині «Сам Майстер».

Купити фарбу для дорожньої розмітки в Україні (Київ)

Якщо вам потрібна зносостійка якісна фарба для розмітки доріг, купити її ви вже зараз можете за допомогою нашого інтернет-магазину «Сам Майстер». В асортименті представлена фарба розмітна дорожня, яка може використовуватися на різних типах дорожнього полотна, паркінгів та будь-яких бетонних основ. Доставка ЛКМ інтернет-магазином оперативно здійснюється по всій Україні – Київ, Чернівці, Iвано-Франківську, Житомер, Одесу, Дніпро (Дніпропетровськ), Харків, Львів, Луцьк та інші регіони.

Характеристики фарби для дорожньої розмітки
Колір На вибір. Основний: білий, жовтий;
Зовнішній вигляд плівки Однорідна, напівматова гладка, без бур'янів;
В'язкість емалі По приладі ВЗ-234 при +20°С, не менше 20-80 сек.;
Вміст нелетких речовин Не менше 27-33%;
Ступінь перетиру методом "Клина" Не більше 30 мкг;
Тривалість висихання за +20°С Не більше 30 хвилин;
Максимальна робоча температура +45°С;
Вигин покриття Не більше 1 мм;
Адгезія плівки Не більше 2 балів;
Довжина згасання полум'я для сухої плівки емалі Не більше 80 мм;
Твердість покриття маятниковим приладом Не менше 0,3 у.о.;
Стійкість до дії води +20°С Не менше 120/год;
Стійкість до дії розчинів NaCl з масовою часткою 6% при 20°С - не менше 120/год;

Інструкція для дорожньої фарби

Пряме призначення - нанесення ліній розмітки на асфальт, бетон і бордюрні камені, а також для фарбування тротуарної плитки. Стандартний колір – білий. На вимогу замовника може бути виготовлений лак будь-якого кольору.

Нанесення

Найчастіше, фарбу для розмітки наносять методом пневматичного або безповітряного розпилення виключаючи процес нагрівання.

Температура

ЛКМ може наноситися при температурі від -11°С до + 41°С. Перед застосуванням на поверхню слід ретельно перемішати емаль. Перед фарбуванням поверхня має бути обов'язково сухою та чистою.

Розчинник для дорожньої фарби

Чим розбавити дорожню фарбу?

Найоптимальнішим рішенням є використання універсального розчинника Р-4 (ГОСТ 7827-74). За відсутності розчинника Р-4, можуть застосовуватися такі типи розчинників :

 • Р-4А;
 • кетони (ацетон, циклогексанон чи метилэтилкетон);
 • ацетати (амілацетат, бутілацетат или этілацетат);

Дані типи розчинника для дорожньої розмітки можуть бути використані для очищення інструменту після виконаних робіт.

Неприпустимо застосовувати як розчинники всім відомий скипидар, популярний уайт-спірит, продукти ПММ: бензин, гас або марки Р-646 і Р-647.

Расход краски дорожной

Приблизна витрата дорожньої фарби на 1м2 становить 140-200 грам.

Увага! Необхідно дати підставі остаточно висохнути після нанесення. Залежно від температури час від 30 хвилин. Протягом цього часу покриття набирає міцність і набуває всіх своїх властивостей. Протягом зазначеного періоду не рекомендується покриття важким навантаженням.

Заходи безпеки

 • Токсично! Клас небезпеки 3
 • ВОГНЕНЕБЕЗПЕЧНО! Берегти далеко від полум'я! Не розпорошувати поблизу відкритого вогню та легкозаймистих предметів.
 • Не вдихати без захисту! Пари токсичні для людини.
 • Проведення робіт тільки на відкритому повітрі або в добре вентильованому приміщенні. При недостатньому провітрюванні обов'язково застосовувати засоби захисту дихання (респіратор РУ-60 із коробкою марки А, Ф, БКФ).
 • Рукавички для захисту рук.
 • При попаданні в очі - промити великою кількістю води та терміново звернутися до лікаря.
 • Не допускати дітей.

Умови зберігання та транспортування:

Зберігати у сухому недоступному для дітей місці. Виключити влучення прямих сонячних променів. При переміщенні та транспортуванні, потрібно керуватися правилами перевезення небезпечних вантажів України на відповідному виді транспорту. Термін зберігання – 1 рік (12 місяців). При належному зберіганні захисна плівка не утворюється, при необхідності або зміні емульсії – додати розчинник Р-4.

Фасування упаковки

Під замовлення. Ви можете звернутися за консультацією за телефоном 067 466 52 36, і ми підберемо оптимальну кількість фарби для розмітки під Ваші завдання та умови. Також є бляшані банки об'ємом 20 кг.