Поліуретанова фарба

Що таке поліуретанова фарба?

Поліуретанова емаль - це особливе захисне лакофарбове покриття, яке ефективно протистоїть руйнівному впливу атмосферних явищ протягом дуже тривалого періоду. Такі фарби використовують для зовнішнього та внутрішнього оздоблення будівель, а також для фарбування різних технологічних конструкцій з метою їх захисту.
Унікальні характеристики поліуретанового покриття вигідно виділяють на тлі інших ЛКМ. Серед основних відмінних рис можна виділити такі:

 • Найвища міцність та зносостійкість – фарбу на поліуретановій основі можна використовувати навіть у виробничих приміщеннях, що відрізняються підвищеним навантаженням;
 • Відмінна адгезія з будь-якими типами основ – поліуретанові фарби сумісні з бетоном, металом, деревом, каменем, цеглою та безліччю інших пористих або гладких типів поверхонь;
 • Відсутність токсичних випарів при використанні – такий матеріал як поліуретан відрізняється безпекою та хімічною стабільністю. Шкідливим для здоров'я можна певною мірою вважати лише розчинник, що входить до складу. Однак після того, як фарба повністю висихає, будь-яка небезпека повністю пропадає.

поліуретанова емаль

Основні види поліуретанової емалі

Всі поліуретанові емалі можна розділити на дві основні групи:

 • Фарба поліуретанова двокомпонентна – складаються з основи та затверджувача, що поставляються окремо. Їх змішують безпосередньо перед використанням;
 • Однокомпонентні поліуретанові фарби – поставляються у готовому для початку роботи вигляді, завдяки чому приступати до фарбування можна відразу після відкриття.

Також за складом емалі основи виділяють такі види:

 • Алкідно-уретанові склади – як основний компонент такої суміші виступає алкідний лак. Така фарба швидко сохне і може розбавлятися уайт-спиртом;
 • Органічні склади - у складі крім поліуретану присутній ксилол або толуол. Таке покриття твердне при вступі компонентів у реакцію з вологістю повітря, тому швидкість висихання залежатиме саме від цього показника. Для розведення використовують відповідний розчинник;
 • Склади на водній основі – така фарба практично не має запаху і може розбавлятися дистильованою водою. Під час роботи з таким матеріалом можна використовувати ІСЗ. Тверда плівка утворюється при контакті з вологою, що присутня в повітрі.

Поверхні для використання

Фарби на поліуретановій основі підходять для широкого спектру поверхонь:

 • Поліуретанова фарба для металу
 • пу емаль для металу

Для фарбування та захисту металевих виробів від корозії використовується поліуретанова емаль з високою адгезією. Вона підходить всіх типів внутрішньої та зовнішньої обробки. Металеву поверхню перед фарбуванням необхідно обов'язково ґрунтувати для покращення зчеплення. Для зовнішньої обробки більше підходять двокомпонентні склади, що характеризуються підвищеною стійкістю до атмосферних проявів. Для отримання більш надійного покриття фарбу наносять у два шари.

 • Поліуретанова фарба для бетону

поліуретанова фарба для бетонної підлоги

ПУ емаль для підлоги також використовуються двокомпонентні суміші. Висихання на дрібнокомірковому бетоні може тривати довше - від 3 до 14 діб. Найчастіше застосовується поліуретанова фарба для бетонної підлоги та стін промислових об'єктів, лабораторій, складів тощо.

 • поліуретанова фарба для дерева

поліуретанова фарба для дерева

Серед різноманітності поліуретанових складів можна знайти й ті, що підходять для поверхонь та виробів із натурального дерева або МДФ. На деревину фарбу наносять у кілька шарів, щоб вона добре ввібрала склад. Емалі Для МДФ достатньо 1 шару. Перед обробкою необхідно ретельно підготувати основу, відшліфувати її від зазубрин, тріски, очистити бруду.

Окрім цього, наносити ПУ ЛКМ можна на пластик, скло, камінь, цеглу, кераміку та інші типи поверхонь.

Технічні особливості та склад

Поліуретанові ЛКМ - це велика група, що входить до складу полімерних фарб, основним компонентом яких виступають поліоли. Другим за значимістю компонентом є затверджувач. За рахунок зв'язування компонентів складу такої фарби вдається отримати плівку, яка набуває стійкості до агресивних хімічних середовищ, рідин та кислот. Саме тому поліуретанова емаль має відмінні захисні характеристики, що забезпечують її стійкість до руйнівного впливу атмосферних явищ протягом тривалого часу.

Основними перевагами такого складу вважаються найвищі технічні характеристики, серед яких:
Діапазон температури нанесення -40℃ до +150℃
Адгезія 2 балли
Покривна здатність сухої плівки 75 г на 1м
Еластичність покриття на згині не перевищує 1 мм
Наявність летючих з'єднань не більше 35%
Середня в'язкість на рівні 50-90 одиниць

Чи потрібний розчинник для ПУ фарби?

Розчинник для поліуретанових фарб необхідний для зниження в'язкості складу. Спеціальні розчинники застосовують для регулювання рівня в'язкості для правильного нанесення фарби фарбопультом, валиком або малярським пензлем, а також для подальшого очищення інструментів, що використовуються при фарбуванні. Варто відзначити, що полімерному покриттю не страшні звичайні побутові розчинники, бензин, ацетон або скипидар.

Де купити поліуретанову фарбу?

Щоб купити прозору поліуретанову фарбу, вам не доведеться її довго шукати на сладі чи у будівельному магазині. Вже зараз Ви можете вибрати і замовити фарбу в нашому інтернет-магазині «Сам Майстер» - це швидко, недорого, зручно і вигідно. Наш інтернет-магазин гарантує найвищу якість лакофарбових матеріалів та швидку доставку з Києва в Харків, Дніпро, (Дніпропетровськ), Львів, Рівне, Луцьк, Одесу, Миколаїв, Херсон, Кропивницький, Полтава, Чернівці, Житомир, Чернігів, Черкаси та інші міста України!

Ціна поліуретанової фарби в Україні?

Якщо вас цікавить поліуретанова фарба, то ціна такого міцного лакофарбового матеріалу вас приємно здивує. Найкраще співвідношення вартості та експлуатаційних характеристик такого покриття обумовлює його неймовірну популярність у всіх сферах будівництва та оздоблення. Дізнатися про актуальні ціни на фарби ви можете вже зараз на нашому сайті «Сам Майстер» або зв'язатися з менеджерами компанії.

ІНСТРУКЦІЯ